O nás 

O pořízení pejska jsme začali uvažovat okolo roku 2014. Při hledání vhodného plemene jsme se primárně zaměřili na velikost, zdaví a povahu. Chtěli jsme společníka, který by nás motivoval k pohybu, procházkám a venkovním aktivitám. Po dlouhém a důkladném rozhodování bylo jasno, náš první pejsek bude Shiba. Je to střední plemeno, které lze chovat v městském bytě, netrpí na zdravotní deficity způsobené šlechtěním a jsou povahově zajímaví, i když trochu náročnější na výcvik. Umí odměnit lásku věrností a přesto dát najevo svou nezávislost a individualismus.

V roce 2016 se k nám nastěhoval Yuki z chovatelské stanice (ChS) Imagine Mandava kennel. Yukiho jméno podle PP je Bašó, protože jsme tehdy nevěděli, že pejsci mají jména přidělená abecedně podle pořadí vrhů v ChS, písmeno B tedy indikuje druhý vrh chovatelské stanice. Když bylo Yukimu 9 měsíců, zůčastnili jsme se první výstavy, a protože se nám vystavování zalíbilo, začali jsme navštěvovat výstavy další.
V roce 2018 jsme se přestěhovali na venkov do rodinného domku se zahradou. Začalo být zřejmé, že jeden pejsek na zahradě je tak trochu osamocen, proto jsme se rozhodli o pořízení kamaráda. A jelikož dva shibí psi na jedné zahradě zrovna "kamarádi" nebívají, došlo na pořízení "kamarádky".
Na jaře 2020 se k nám tedy nastěhovala Misaki z ChS Bezdrevská perla. Yuki si nejdříve nebyl úplně jistý tím, jak nového člena smečky přijmout a několik týdnů působil poněkud... divně. Ale jak Misaki rostla a dospívala, začali spolu tvořit nerozlučnou dvojku.
V roce 2021 jsme založili ChS Hanami Matsuri (reg. č. 751/21). 
Na jaře roku 2022 se k nám nastěhovala druhá fenka Benten z ChS Delen Solar.

Naši malou smečku v současnosti tvoří dvě fenky (Misaki a Betka) a jeden pejsek (Yuki). Rozšíření chovu v blízké budoucnosti neplánujeme a chtěli bychom zůstat malou chovatelskou stanicí, kde bude vždy na prvním místě láska k plemeni Shiba.